ZAWODY O PUCHAR KOMENDANTA SSR - WYNIKI - GALERIA

W sobotę 26 sierpnia na zbiorniku Pietrzyków II w miejscowości Pajęczno rozegrano IV zawody spławikowe o „Puchar Komendanta SSR” Okręgu PZW Częstochowa. Pieczę medialną nad imprezą sprawował tradycyjnie Tygodnik Regionalny 7DNI. Pod okiem Jana Wachołka Sędziego Głównego Zawodów przystąpiły do rywalizacji 23 dwuosobowe drużyny reprezentujące: grupy terenowe Społecznej Straży Rybackiej oraz Państwową Straż Rybacką w Katowicach i Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie. Zawody trwały 4,5 godziny, każda z drużyn wędkowała na jednym stanowisku korzystając z dwóch wędek spławikowych z kołowrotkiem. Łowiono przede wszystkim: płocie, leszcze, wzdręgi, okonie, jazgarze, karasie i liny. Trafiły się też trzy duże karpie i jeden amur. Najlepszą drużyną drugi rok z rzędu okazała się ekipa z Koniecpola, która od drugiego „Wykrometu” miała prawie 2000 pt. więcej. Po zważeniu ryb i obliczeniu wyników Komendant SSR Robert Amborski podziękował przedstawicielom koła PZW Pajęczno za przygotowanie łowiska i serdeczne przyjęcie. Następnie Eugeniusz Bugaj Prezes ZO PZW w Częstochowie uhonorował wyróżnieniami za działalność w ochronie wód: Piotra Ciężkowskiego Strażnika SSR - Brązową Odznaką PZW oraz Grzegorza Firę funkcjonariusza policji - „Medalem za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Okręgu PZW Częstochowa”. Potem przyszła pora na ogłoszenie wyników i wręczenie najlepszym drużynom: pucharów, dyplomów i upominków. Laury wręczyli Eugeniusz Bugaj Prezes ZO PZW w Częstochowie, Bogdan Filak Wiceprezes ZO PZW w Częstochowie, Jan Wachołek Sędzia Główny oraz Robert Amborski Komendant SSR.

Najlepsze sześć drużyn:

1. Gr. Ter. SSR Koniecpol ( Marcin Chat i Jarosław Mrożek) – 6620 PT

2. Gr. Ter. SSR Wykromet (Piotr Ciężkowski i Adrian Michalak) – 4810 PT

3. Gr. Ter. SSR Budowlani (Arkadiusz Barański i Krzysztof Juszczyk) – 4590 PT

4. Gr. Ter. SSR Pajęczno (Robert Tomalka i Adam Wesołowski) – 4020 PT

5. Gr. Ter. SSR ŚSM (Mariusz Banasik i Zbigniew Siwczyński) – 3500 PT

6. Gr. Ter. SSR Kolejarz (Arkadiusz Komorowski i Adam Wieszczeczyński) – 3500 PT

Komplet wyników w załącznikach.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg PZW w Częstochowie

Pliki do pobrania

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.