ZAWODY WĘDKARSKIE „AKTYW OKRĘGU” 2023

W niedzielę 1 października na terenie rybaczówki koła Blachownia spotkali się działacze Okręgu PZW w Częstochowie: AKTYW OKRĘGU, PREZESI KÓŁ i KLUBÓW, SKARBNICY i SĘDZIOWIE WĘDKARSCY. Jak co roku spotkanie to było połączone z zawodami wędkarskimi. Uczestnicy łowili na jedną wędkę z kołowrotkiem, metodą spławikową. Podzieleni zostali oni na dwie grupy z których każda wędkowała na innym zbiorniku. W zależności od numeru stanowiska był to zbiornik „Wykopalisko” bądź „Ostki”. Niestety przechodzący front spowodował bardzo słabe żerowanie ryb. Czołówka zawodów swoje wyniki zawdzięczała jesiotrom. Każdy kto go złowił otrzymał 1500 punktów, a ryba natychmiast wróciła do wody. Poza tym do siatek trafiały małe: leszczyki, płocie, wzdręgi i sumiki karłowate. Nawet te ostanie nie specjalnie były w tym dniu zainteresowane pokarmem. Ciekawostką zawodów był kilkudziesięciu centymetrowy węgorz złowiony na Ostkach. Po zakończeniu zawodów, gdy uczestnicy zaspokajali głód pysznym obiadem, który dostarczyła Restauracja „Bajka” z Blachowni, komisja sędziowska policzyła punkty i wyłoniła najlepszych działaczy okręgu. Następnie Eugeniusz Bugaj Prezes ZO PZW w Częstochowie wraz z Panią Sylwią Szymańską Burmistrz Miasta Blachowni uhonorowali najlepszych: pucharami, dyplomami, medalami i upominkami wędkarskimi. Zarząd Okręgu PZW W Częstochowie bardzo dziękuję członkom koła Blachownia za przygotowanie łowiska i udostępnienie rybaczówki.

Najlepsza szóstka łowiących na „Wykopalisku”:

1. FILAK BOGDAN – KOŁO PAJĘCZNO – 2700 PT

2. BARAŃSKI ARKADIUSZ – KOŁO BUDOWLANI – 2600 PT

3. BANASIAK ADAM – KOŁO HUTMAR – 2370 PT

4. SKOREK WOJCIECH – KOŁO MYSTAL – 2223 PT

5. ŻURAKOWSKI JAROSŁAW – KOŁO STARCZA – 1840 PT

6. GEWALD ANDRZEJ – KOŁO PRZYŁUBSKO – 1700 PT

Najlepsza szóstka łowiących na „Ostkach”:

1. GARAS ZBIGNIEW – KOŁO MYSZKÓW MIASTO – 1850 PT

2. KŁOSOWSKI EDWARD – KOŁO PRZYŁUBSKO – 1060 PT

3. MROŻEK JAROSŁAW – KOŁO KONIECPOL – 1045 PT

4. WIELGOSIK TOMASZ – KOŁO PAJĘCZNO – 985 PT

5. NOWAK RAFAŁ – KOŁO STARCZA – 960 PT

6. CAŁKA TOMASZ – KOŁO BUDOWLANI– 950 PT

Wszystkie wyniki w załącznikach.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa

Pliki do pobrania